Administrowanie dystrybucją
gazu ziemnego


Nasza firma w ramach swojej działalności proponuje zarządzanie na własny rachunek i we własnym imieniu gazociągami należącymi do osób trzecich. W ramach realizacji tego produktu operator posiada tytuł prawny do przedmiotu zarządu w postaci umowy cywilno-prawnej /np. dzierżawa/.

Zarządzanie odbywa się na podstawie koncesji udzielonej przez Urząd Regulacji Energetyki na dystrybucję i obrót gazem ziemnym. Operator kupuje gaz ziemny w przedsiębiorstwie - dostawcy gazu i sprzedaje odbiorcom przyłączonym do zarządzanej sieci według taryfy i warunków zatwierdzonych przez organ regulacyjny /URE/. Równocześnie zadaniem operatora jest rozwijanie rynku odbiorców poprzez prowadzenie aktywnej promocji gazu ziemnego i działania silnie oddziałujące na pozyskiwanie nowych klientów, operator podnosi wartość zarządzanej sieci gazociągów.

Istota usługi polega na zarządzaniu siecią gazociągów lokalnych wybudowaną nakładem środków publicznych lub wybudowaną przez podmioty gospodarcze w celach wyłącznie związanych z konsumpcją gazu. Inwestor nie zamierza być operatorem sieci, a jego celem jest uzyskanie zwrotu nakładów lub nakładów i przyszłych korzyści.

Odbiorcami tego typu usług mogą być organy samorządu terytorialnego realizujące zadania własne poprzez inwestycje spełniające aspiracje społeczności lokalnych. Klientami mogą być podmioty gospodarcze - przedsiębiorstwa przemysłowe wykorzystujące gaz ziemny do celów technologicznych i grzewczych lub do produkcji energii elektrycznej.

Umowa o zarządzanie jest korzystna dla obu stron umowy - właściciela sieci gazociągów, gdyż nie traci poniesionych nakładów inwestycyjnych, utrzymuje własność sieci i zachowuje możliwość realizacji dochodu po zakończeniu okresu dzierżawy; dla ZRUG Warszawa S.A. - gdyż umożliwia ona realizację przychodów na rynku o dużym stopniu przewidywalności.

Powrót

Sprawdź zgodność ze standardem XHTML!Sprawdź zgodność ze standardem CSS statystyka    Nota prawna   Uwagi techniczne

Strona główna - powrót